Mężczyzna

Prezerwatywy a erekcja

Kłopoty z erekcją mają wiele przyczyn. Czy stosowanie prezerwatyw można zaliczyć do jednej z nich? Mężczyźni często skarżą się, że prezerwatywa znacznie osłabia ich doznania w czasie seksu i w skrajnych przypadkach rzeczywiście może ona stać się czynnikiem na tyle stresogennym że stosunek stanie się niemożliwy. Jeśli chodzi o kobiety prezerwatywy raczej są obojętne choć mimo wszystko wyczuwa się pewną różnicę. Lateks nie jest tak przyjemny w dotyku jak ludzkie ciało.

Mimo wszystko, również pomimo tego, że lateks czasami wywołuje reakcje alergiczne, prezerwatywy pozostają najskuteczniejszym zabezpieczeniem, bowiem nie ingerują w mechanizmy zarządzające organizmem, a chroniąc przed niechcianą ciążą stanowią jednocześnie barierę nie do przebicia dla wielu chorób przenoszonych drogą płciową. Pomimo rozwoju medycyny, farmacji i postępu technologicznego wydaje się, że jesteśmy i tak na nie skazani, a skoro tak – trzeba je zaakceptować pomimo pewnej niewygody.

Kiedy prezerwatywa rzeczywiście powoduje problemy?

Używanie prezerwatyw wiąże się z ogromnym dyskomfortem u osób, które dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z seksem. Młodzi, niedoświadczeni ludzie i tak już zestresowani stresują się jeszcze bardziej z chwilą w której pojawia się konieczność założenia prezerwatywy. Wielu młodzieńców żegna się wtedy z erekcją, a jeśli mają niedoświadczone partnerki (zazwyczaj tak właśnie się dzieje) lub partnerki niedelikatne (nie potrafiące wykazać się choć odrobiną empatii) spirala stresu dodatkowo się nakręca.

Jeśli po pewnym czasie ponownie dochodzi do pojawienia się erekcji sprawa nie jest groźna i nie wymaga w zasadzie żadnych interwencji. Teoretycznie wystarczy jedynie uspokoić się i mówiąc kolokwialnie – wyluzować – by nie reagować tak mocno na prezerwatywę.

W praktyce konieczna jest nieco dłuższa praca nad sobą i… zdobywanie doświadczenia. Rozwiązaniem na pewno nie są ani unikanie seksu ani masturbacja, bo przyzwyczajenie do masturbacji może jedynie spotęgować problemy z erekcją.

Szybka pomoc?

Choć nie wydaje mi się, by to było optymalnym rozwiązaniem, to mogę polecić ci ewentualnie posłużenie się jakimś „wyzwalaczem” erekcji.

Byle był odpowiednio silny, ale jednocześnie naturalny i nie naraził twojego zdrowia na niebezpieczeństwo.

Viagrę i generalnie leki z sildenafilem i podobnymi substancjami odradzam, ale możesz wypróbować coś z l-argininą i ekstraktami, które wzmacniają męskość. Na dzień dzisiejszy najbardziej odpowiedni wydaje się Eron Plus. Naprawdę dobry.

>>> TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ NA JEGO TEMAT

Leave a Comment