Gadżety

Uwaga na seks eksperymentalny

Wiele się mówi o tym, by urozmaicać swój seks, by szybko nie doprowadzić do rutyny. I wszystkim osobom, które decydują się na spróbowanie czegoś „nowego”, co przyczyni się do urozmaicenia miłosnego zbliżenia, należą się brawa. Ale warto pamiętać, by z seksem eksperymentować ostrożnie, by taka „nowość” nie okazała się kompletnym niewypałem. Oczywiście nie będzie nic w tym złego, jeśli wszystko obrócimy w żart i będziemy się z tego śmiać. Ale co zrobić, gdy takie eksperymentowanie może przyczynić się do uszkodzenia ciała? Inspiracją do tego wpisu była wiadomość, która dotarła do mnie przez formularz kontaktowy.

Cytat z pewnego listu:

Witam. Mam problem mianowicie, podczas stosunku a w sumie “gry wstępnej” mój chłopak i ja użyliśmy przedmiotu do penetracji pochwy. Problem w tym, że przez emocje, które nam towarzyszyły nie zwróciliśmy uwagi czy koniec jest ułamany czy nie. Co się później okazało był. Nie wiemy czy ułamał się w trakcie penetracji i kawałek został w pochwie, czy też stało się to przed. Sprawdzaliśmy później pochwę zaraz po orgazmie i wyjęciu przedmiotu, ale tylko na długość palca. Nic nie znaleźliśmy. Czy możliwe jest to, że podczas orgazmu (przypuśćmy, że ten kawałek był w pochwie) kawałek i to nie taki mały, mógł przemieścić się do szyjki macicy albo na tyle daleko, że był nie wyczuwalny. Nie odczuwam żadnego bólu czy dyskomfortu. Prawdopodobnie kawałek mógł mieć ostre końce. W takim razie odczuwała bym jakiś ból prawda?? A ja nic takiego nie czuje. Podkreślam, że pochwa była sprawdzona od razu po wyjęciu przedmiotu (i orgazmie), a stosunek dalszy się nie odbył. Proszę o szybką odpowiedź.

Przede wszystkim ta osoba, oraz wszystkie inne osoby, które miały podobny problem, powinny jak najszybciej udać się do ginekologa. Pomoc specjalisty jest bowiem nieodzowna. W gabinetach można znaleźć zaawansowany sprzęt, który pozwoli ocenić czy ułamany koniec przedmiotu faktycznie pozostał „w środku”. Ale skoro nic nie czujesz, istnieje spore prawdopodobieństwo, że przedmiot był uszkodzony jeszcze przed penetracją. Ze swojej strony radzę jednak jak najszybszą wizytę w gabinecie ginekologicznym. Zwlekanie z tym może doprowadzić do stanów zapalnych i wewnętrznych urazów.

Ku przestrodze eksperymentatorom

Jak już wyżej wspomniałam, chwali się to że ludzie chcą nieco poeksperymentować  z seksem, by w ten sposób urozmaicić swoje intymne życie. Trzeba jednak przy tym zachowywać się bardzo rozważnie, by potem nie mieć takich problemów jak nasza czytelniczka. Okazuje się jednak, że takie sytuacje nie zdarzają się rzadko.

Wsuwanie różnych przedmiotów do pochwy jest dość często spotykane. Trzeba jednak zwracać większą uwagę na to, jakie są to przedmioty. Przede wszystkim nie należy działać pod wpływem impulsu, lecz zastanowić się, czy uda się ten przedmiot wyjąć z pochwy – w całości. Koniecznie należy zrezygnować z umieszczania w pochwie brudnych przedmiotów, przedmiotów o ostrych brzegach i ostrych końcach. Zabronione jest również umieszczanie w pochwie takich gadżetów, które składają się z kilku niewielkich elementów, które – gdy doszłoby do ich rozłączenia – będzie ciężko usunąć.

Jeśli już decydujemy się umieścić w pochwie niewielkie przedmioty, muszą być one zakończone sznureczkiem, tak jak np. kulki do ćwiczeń mięśni. W ten sposób łatwo będzie taki przedmiot wyciągnąć.

Gdy przedmiot utknie w pochwie

Zdarzają się sytuacje,  kiedy to do ginekologów zgłaszają się kobiety, którym w pochwie utknęły strzępki prezerwatywy, kawałki owoców, kawałki mydła, czy – bardziej zaskakujące – obrączki i pierścionki, nasadki od dezodorantów.

Zanim udamy się do ginekologa, warto spróbować samodzielnie pozbyć się takiego przedmiotu. Należy stanąć w taki sposób, by jedna noga była oparta na krześle lub krawędzi wanny. Przedmiot powinno udać się wyjąć również wtedy, gdy kucniemy. Trzeba pamiętać, by rozluźnić mięśnie miednicy, bowiem w innym razie nie uda się wyjąć przedmiotu. Warto zapamiętać, by przedmioty umieszczone w pochwie wyciągać umytymi palcami.

Jeśli uda ci się wyjąć przedmiot, warto mimo wszystko wybrać się do ginekologa. Bardzo możliwe, że niezbędna będzie antybiotykoterapia.

Niepożądane skutki zabaw z męskimi gadżetami

Warto mieć świadomość, że również mężczyźni mogą „paść ofiarami” erotycznych gadżetów, których celem miało być urozmaicenie seksu. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że mniej rozważni panowie zakładają specjalne pierścienie uciskowe, by w ten sposób podtrzymać wzwód. Nie ma nic w tym złego, pod warunkiem że po zbliżeniu pierścień bez trudu schodzi z penisa. Jeśli się „zakleszczy” zbyt mocno, może pojawić się problem. Gdy taki przedmiot będzie trzymał się na członku dłużej niż kilka minut, może dojść nawet do martwicy skóry. Jeśli penis zsiniał, pierścień należy jak najszybciej rozciąć. By nie sprawiało to problemów, lepiej zrezygnować z pierścieni metalowych. Ich usunięcie jest o wiele bardziej kłopotliwe. A koniecznością będzie interwencja osób „trzecich”.

Leave a Comment