Mężczyzna

Zaburzenia erekcji – przyczyny i proste sposoby na nie

Dziś już stopniowo odchodzi się od używania słówka impotencja w odniesieniu do problemów z męskimi możliwościami seksualnymi, mówi się zaburzenia erekcji. Nic w tym dziwnego słówko to bowiem ma zdecydowanie pejoratywny wydźwięk i to niezależnie od tego, czy usłyszy je kobieta czy mężczyzna. Panowie określenie impotent traktują wręcz jako obelgę toteż medycyna stopniowo coraz częściej używa w stosunku do mężczyzn bardziej obrazowego określenia „zaburzenia erekcji”.

Zaburzenia erekcji są problemem bardzo poważnym, bo w dzisiejszych czasach cierpi na nie coraz więcej mężczyzn. Problem zaostrza się niemal z roku na rok dotykając coraz młodszych panów. Wydaje się, że w związku z powyższym (i z dolegliwościami uważanymi za głównych sprawców problemów z potencją) najbardziej winna jest nasza cywilizacja tj. de facto nasz tryb życia, brak aktywności i złe nawyki żywieniowe. Dodajmy, że na zaburzenia erekcji o podłożu fizjologicznym cierpi aż 85% mężczyzn z tego typu zaburzeniami, a wśród uwarunkowań fizjologicznych niestety decydującą rolę odgrywają choroby cywilizacyjne.

Jakiego rodzaju choroby przyczyniają się do powstania zaburzeń erekcji?

Na czoło wysuwa się cukrzyca, bo to choroba dotykająca coraz szersze grono osób. Nie tylko mężczyzn, ale to u mężczyzn cukrzyca sieje największe spustoszenia bo pozbawia ich podstawowej aktywności – zabiera im seksualną sprawność. To jednak nie jedyna choroba siejąca aż takie spustoszenia. Przyjrzyjmy się bliżej dolegliwościom odpowiedzialnym za zaburzenia erekcji.

Cukrzyca

Niby nic – a jednak wyrządza szkodę, dlaczego? Cukrzyca jest przecież chorobą o charakterze metabolicznym i wiąże się z nieprawidłową gospodarką cukrami. Faktycznie tak jest, tyle tylko, że cukrzyca niestety oddziałuje też na naczynia krwionośne doprowadzające krew do penisa i nie pozostaje bez wpływu na nerwy erekcyjne odpowiadające za odpowiednie reakcje członka na podniecenie. Cukrzyca nie u wszystkich mężczyzn objawia się zaburzeniami erekcji, tym niemniej statystyki wskazują, że problem w mniejszym lub większym stopniu dotyczy aż trzech czwartych mężczyzn chorych na cukrzycę. Odsetek jest więc ogromny. Oprócz uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych cukrzyca doprowadza do utraty czucia w członku, całkowitej lub częściowej utraty libido, przyczynia się do osłabienia reakcji na bodźce, blokuje (w pewnym sensie) dopływ krwi do penisa, osłabia siłę wzwodu i spermatogenezę.

Testosteron

Testosteron steruje męską aktywnością. Sprawia, że mężczyźni są zdobywcami i chętnie udzielają się w sferze seksualnej. Testosteron steruje też seksualnością, a niestety wraz z wiekiem go ubywa. Panowie począwszy od trzydziestego roku życia tracą około 10% testosteronu w każdej dekadzie. Tak poważne ubytki muszą odbić się na sprawności seksualnej. Tym niemniej nie są główną przyczyną zaburzeń erekcji, sprawność i witalność może spadać, ale do pewnego poziomu. Zdrowi, aktywni, dobrze odżywiający się mężczyźni pomimo spadku poziomu testosteronu wykazują aktywność seksualną do późnej starości i nawet ubytki hormonu nie stają im na przeszkodzie. Co to oznacza? Ano między innymi i to, że testosteron zanika w organizmach mężczyzn również niejako na ich życzenie. Podnoszą go dieta i aktywność fizyczna.

Niezmiernie ważne jest też zachowanie równowagi hormonalnej tj. równowagi pomiędzy testosteronem a estrogenami, które u mężczyzn występują w śladowych ilościach. Problem polega na tym, że współcześnie jesteśmy bombardowani fitoestrogenami (jest ich mnóstwo w soi) co łatwo może przyczynić się do rozchwiania bilansu hormonalnego i drastycznego pogorszenia witalności wielu mężczyzn. W związku z tym ostrzeżenie: panowie uważajcie na soję.

Choroby serca i układu krążenia

Złogi cholesterolowe odkładają się wszędzie. Mogą więc zablokować również naczynia krwionośne odpowiedzialne za prawidłowe ukrwienie penisa. W chorobach związanych z sercem i układem krwionośnym niemal zawsze jako objaw towarzyszący pojawiają się zaburzenia erekcji. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Jeśli chodzi o choroby tego układu szczególnie destrukcyjnie wpływa na potencję (i jakość erekcji) nadciśnienie. W jego przypadku nawet leczenie przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Używki i styl życia

Nadmiar stresu łagodzonego używkami (najróżniejszego rodzaju) należy do największych wrogów męskiej potencji. Jeśli zaburzenia erekcji nie są przyczynami chorób wymienionych powyżej mogą być skutkiem palenia, picia, brania narkotyków. Niestety każde przestępstwo przeciwko zdrowiu naszych organizmów odbija się z czasem również na sprawności seksualnej. W trosce o zapewnienie sobie długiego życia pełnego radości czerpanej z seksu odstawcie panowie używki i to jak najszybciej.

Jak pozbyć się problemów z potencję?

Jeśli jesteś typowym mężczyzną, to twoje problemy najprawdopodobniej wynikają z zaniedbań i błędów w stylu życia.

Najlepiej zrobisz zmieniając dietę i tryb życia. Oczywiście na efekty będziesz musiał trochę poczekać.

Jeśli chcesz by „coś ruszyło” natychmiast wypróbuj dodatkowo Eron Plus z mega dawką wspomagaczy męskości.

>> Tu Dowiesz Się Więcej!

 

Czytaj też:

Preparaty na potencję dostępne bez recepty

Leave a Comment